Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim w Poznaniu

Ile kosztuje wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim w Poznaniu ?

 

Zakup mieszkania to ważna i kosztowna inwestycja w naszym życiu. Odebranie kluczy do własnego M, to początek wydatków. Zazwyczaj nie kupujemy mieszkania lub domu na miesiąc czy rok. Jest to inwestycja na wiele lat, więc całość powinna być dobrze zaplanowana. Musimy pamiętać o kilku rzeczach, które pozwolą nam zaoszczędzić nasze pieniądze oraz czas i nerwy.

Mieszkanie w stanie deweloperskim to trudny temat. Deweloper zawsze patrzy na cenę, dlatego materiały użyte do wykończenia naszego mieszkania są tańsze i niskiej jakości. Nie liczmy na idealnie gładkie ściany, rozwiązania które nam będą służyły przez lata, np. umiejscowienie grzejnika w tym miejscu, a nie innym, bo tak było łatwiej i taniej. Podobny problem to gniazdka do prądu. W większości przypadków są tam, gdzie deweloperowi było taniej. Nowością w oszczędnościach deweloperów jest pozostawianie rur w łazience oraz kuchni w widocznym miejscu. A powinny być wkute w ścianę. Takie rzeczy należy poprawić już w momencie wykończenia wnętrz.

 

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim.

 

Mamy kilka możliwości na wykończenie własnego M. Możemy skorzystać z propozycji dewelopera, tutaj ceny  mamy różne dla różnych wariantów programowych. Zaczynają się one od ok. 600 zł za m2 do ok. 1200 zł za m2. Możemy też wynająć firmę do wykończenia naszego mieszkania. Tutaj ceny w Poznaniu kształtują się na poziomie 450 – 900 zł m2.

Ceny zawierają koszty materiału i robocizny. Dobrym rozwiązaniem wydaje się wykończyć mieszkanie z własną ekipą remontową z minimum dwóch powodów. Pierwszy to cena, a drugi to możliwość wyboru materiałów do wykończenia takich jakie chcemy, a nie jakie narzuca nam deweloper. Koszt wykończenia mieszkania –  koszt robocizny w naszej firmie to ok. 150 – 300 zł za m2.

 

 

Nowe mieszkanie lub dom, a oszczędności na lata.

 

Standard wykończenia mieszkania  zależy od naszego budżetu oraz od wyboru materiałów wykończeniowych. Można na podłogach położyć panele podłogowe w cenie 25-30zł/m2 lub deskę podłogową za 200- 250zł/m2. Nie warto oszczędzać na materiałach takich jak płytki do łazienki lub kuchni, kleje do płytek, gładzie gipsowe lub farby do ścian i sufitów. Należy też pamiętać, że supermarkety nie słyną z dobrej jakości sprzedawanych tam produktów, dlatego unikajmy tam zakupów. Przykład farb z marketu – po około roku zaczynają się kredować, łapiąc brud i kurz. Układanie płytek na kleju niezgodnym z jego przeznaczeniem może skutkować popękaniem szkliwa na płytkach. Pamiętajmy o jednym, poprawki kosztują kilka razy więcej. Nasza firma doradzi Państwu w zakupie materiałów do wykończenia mieszkania oraz mogą Państwo skorzystać z naszych rabatów w hurtowniach budowlanych. Przygotowanie zawodowe, zdobyta wiedza oraz doświadczenie pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Oferujemy układanie płytek, malowanie ścian i sufitów, gładzie gipsowe, montaż podłóg oraz inne prace towarzyszące realizacji powierzonych nam zadań. Mogą Państwo liczyć, że powiesimy lampy, zawiesimy karnisze lub obrazy. Zajmiemy się wszystkim, od zakupu materiałów, po zamówienie kontenera, na posprzątanych pomieszczeniach kończąc. Jako jedni z nielicznych posiadamy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Gwarantujemy Państwu podpisanie umowy, terminowość, jakość oraz profesjonalizm.

Zapraszamy do kontaktu.